0,00 zł
Strona głównaInstrukcja naprasowania

Instrukcja naprasowania

 1. Ustaw żelazko na temperaturę 140 stopni i wyłącz parę!
 2. Zalecane jest aby naprasowankę wgrzewać na twardej powierzchni, w miarę mocno dociskając żelazkiem.
 3. Zanim przystąpisz do naprasowywania sprawdź w nie widocznym miejscu czy materiał można prasować bezpośrednio żelazkiem (jeżeli nie to użyj dodatkowo papieru do pieczenia). Do każdego zamówienia dołączone są próbki, które należy wykorzystać, by upewnić się, czy preferowane ustawienia są odpowiednie dla twojego żelazka.
 4. Przeprasuj powierzchnię, na której ma się znajdować naprasowanka. Przeprasowanie ma na celu wygładzenie powierzchni oraz odprowadzenie wilgoci z materiału.
 5. Zdejmij folię zabezpieczającą, ułóż naprasowankę klejącą stroną w wybrane miejsce. Folia, na której znajduję się grafika, jest lekko klejąca, dzięki temu nie będzie się przesuwać na materiale. Naprasowanki składające się z kilku elementów albo kolorów należy rozciąć i ułożyć według własnego pomysłu.
 6. Przy pomocy nagrzanego żelazka przeprasuj ułożoną na materiale grafikę. Pamiętaj by, żelazko było cały czas w ruchu. Przesuwaj je od jednej krawędzi grafiki do drugiej, kilka razy dociskając stopę żelazka przez 10 sekund.
 7. Po skończeniu prasowania spróbuj ostrożnie oderwać folię, kiedy jest jeszcze ciepła. UWAGA! Jeżeli podczas odrywania folii naprasowanka będzie się odklejać od materiału, przyłóż folię i ponownie przeprasuj kilka sekund lub przyłóż żelazko i mocno dociśnij przez 2-3 sekundy. Jeżeli sytuacja nadal się powtarza proszę minimalnie zwiększyć temperaturę i spróbować jeszcze raz.
 8. UTRWALANIE GRAFIKI
  Przykryj naprasowankę papierem do pieczenia i przeprasuj kilka sekund.
  Nie prasuj zbyt długo, gdyż grafika może zacząć się topić.
 9.  UWAGA! Naprasowanka może się nie przykleić do materiału, który był prany i płukany z płynem do płukania. Aby uniknąć takiego zjawiska, wypierz ponownie bez użycia płynu do płukania.

Filmik z instrukcja naprasowania

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.